Аграрний лідер України

Свинарство

Свинарство Свинарство

Окремим напрямком діяльності підприємства «Агропродсервіс» є тваринництво, в якому чільні позиції належать свинарству. Виробничі потужності галузі розташовані у Ланівцях, Байківцях та Настасові.

Свинокомплекс у селі Настасів складається з репродуктора на 9600 свиноматок, дорощування поросят на 45 тисяч голів, генетичного центру для утримання кнурів потужністю 200 голів з лабораторією штучного осіменіння. У Байківцях знаходиться відгодівля на 4 тисячі свиней, у селі Оришківці Лановецького району – відгодівля на 46 тисяч свиней. Введено в експлуатацію три нових репродуктори: в Ланівцях на 2 тисячі голів, у селі Дворіччя Теребовлянського району – 1 тисяча голів, у селі Старе Місто Підгаєцького району – 1 тисяча голів.

На 15 квітня 2015 року загальне поголів'я свиней в корпорації становить 115 222 голів, у тому числі 14 026 основних свиноматок.

Свинарство  в «Агропродсервісі» почали активно розвивати з 2005 року. Вже через рік господарство отримало  статус племінного репродуктора, а в 2009-му — племінного заводу з розведення свиней породи «Ландрас».

В «Агропродсервісі» ретельно слідкують за генетичним матеріалом поголів’я, який закуповують у датської компанії «Дан Бред», що  гарантує європейську якість та стабільне зростання виробничих показників.   У 2011-2013 роках закуплено понад 5000 свиноматок племінної програми «DanBred» (Королівство Данія), що значно покращило виробничі показники свинокомплексу корпорації.

Завдяки якісній племінній селекції і збалансованій кормовій базі середньодобовий приріст свиней на стадії відгодівлі становить 900 грам, із середнім виходом 60-62 кг пісного м’яса на 100 кг живої ваги. І це при репродуктивній нормі 12 поросят на 1 свиноматку з більш ніж двома опоросами на рік. Дані показники впевнено можна вважати одними з кращих в Україні.

В 2011 році з метою цілковитого забезпечення потреб свинокомплексу власними кормами побудовано потужний комбікормовий завод продуктивністю 300 тонн/добу.

Динаміка збільщення поголів'я свиней , голів

Динаміка збільшення поголів'я свиноматок, голів