Аграрний лідер України

Соціальна партнерство

Корпорація «Агропродсервіс» концептуально змінила свої підходи до формування власного внеску у соціальний розвиток сіл, де вона орендує землю. Новації полягають у встановленні дієвого соціального партнерства, які забезпечують взаємодовіру між власниками земельних паїв, територіальною громадою і аграрним бізнесом в особі корпорації та її структурних підрозділів.

Розпочинали з того, що ПАП «Агропродсервіс», застосовуючи загально усталені форми, вкладав власні кошти у розвиток кожної територіальної громади. Зокрема, на підтримку шкіл, дитячих садочків, ФАПів, закладів культури і спорту, ремонт сільських доріг, освітлення вулиць тощо. Упродовж усієї економічної історії фірми стали звичними щедрі передвеликодні та різдвяні кошики для одиноких престарілих жителів, першовересневі дарунки для школярів. Особлива увага приділяється співпраці з власниками земельних паїв. На пільгових умовах їм надаються послуги з обробітку присадибних ділянок. Лише за останні 5 років на соціальний розвиток сіл, де корпорація орендує землю, спрямовано більше десяти мільйонів власних обігових коштів.

Крім того, компанія активно допомагає Збройним силам України і добровольчим батальйонам, які нині захищають територіальну цілісність нашої держави в зоні АТО. Також надає адресну матеріальну допомогу співробітникам, призваним на службу, та їх сім’ям.

За рівнем власного внеску у розвиток соціальної інфраструктури сіл корпорація «Агропродсервіс» займає лідируючі позиції в області. Так само вона серед тих аграрних підприємств, котрі здійснюють найвищі платежі за орендовані земельні паї.

Керівництво агрофірми постійно вдосконалює співпрацю з громадами. І якщо раніше вона визначалась здебільшого угодами із сільськими головами, то тепер запроваджується система широкого соціального партнерства. Цей шлях, на думку керівництва корпорації, забезпечує публічність соціального внеску бізнесу та його прозорість.

З першого січня 2016 року збільшується сума «Єдиного соціального фонду «Агропродсервісу» до ста гривень на один гектар орендованої землі. 60 відсотків із зазначених коштів виділятиметься безпосередньо в розпорядження громади, яка публічно визначатиме соціальні об’єкти, в які передусім треба вкладати кошти. На кожен такий об’єкт складається аплікаційна форма єдиного зразка. Решта суми розподілятиметься для підтримки сімей військовослужбовців, які є пайовиками корпорації та несуть службу у зоні АТО, для допомоги релігійним громадам, на реалізацію проектів і програм патріотичного,  культурно-просвітницького, медичного, освітянського та спортивного спрямувань.

Така система, а тим більше з урахуванням майбутньої територіально-адміністративної реформи, сприяє зацікавленості громади у формуванні солідарного соціального бюджету села. Вона спонукатиме громаду до створення сприятливого інвестиційного клімату, а відповідно - розвитку виробничої інфраструктури та появі нових робочих місць на селі.

Оновлені принципи соціального партнерства в корпорації забезпечують також чітку організацію соціально-трудових відносин безпосередньо у виробничих колективах. Такий підхід забезпечує створення належних і безпечних умов роботи, професійне вдосконалення кожного працюючого, застосування стимулюючих форм оплати праці і позитивно впливає на ефективність виробництва загалом.